Komunikace ve škole

Úspěšná komunikace s dětmi a kolegy je základ chytré školy


Pedagogická komunikace

Každý z nás je jedinečný. Proto neexistuje kniha, která by nám zaručila, že se po jejím přečtení nedopustíme v komunikaci s dětmi nebo kolegy chyby.

Jak jednat s dětmi, jak s nimi mluvit, nebo o čem se s dětmi bavit a kterým tématům se raději vyhnout. To jsou otázky, které si pokládají všichni dospělí bez ohledu na povolání. Nemusí to být pouze pedagog nebo učitel.

Pro mnohé rodiče, kteří své dítě znají nejlépe, je mnohdy obtížné vyznat se v základních pravidlech komunikace. Někteří chtějí být příliš efektivní a neposkytnou dítěti emoční obraz situace. Jiní ztrácí trpělivost během krátké chvíle. Mnozí nejsou schopni přizpůsobit komunikaci věku dítěte. Je jasné, že musíme mluvit jinak s ročním dítětem a jinak s předškolákem nebo školákem.


Vendula Koňaříková ve třídě

S čím mohu pomoct

Naučím vás jak si s dětmi rozumět. Jak se chovat v krizových situacích výchovy, kdy máme namísto konstruktivního jednání spíše tendenci trestat. Zároveň nabídnu jednoduchý návod, jak podpořit sebevědomí dítěte a jak pracovat s potenciálem dětí ve třídě. Budu vaším průvodcem v komunikaci učitele a žáka. Ukážu cestu, jak komunikovat efektivně s kolegy a rodiči dětí.

Abych mohla v klidu pracovat na vašich projektech, odkládám telefon. Budu ráda, když mi napíšete mail.

vendula@konarikova.com

Hoří? Volejte! 725 633 124